Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Kino Bollywood

Hinduskie kino w Myślenicach

Ponad 200 osób wzięło udział w filmowym pokazie kina Bollywood, które odbyło się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Dwa wspaniałe filmy, degustacja kuchni hinduskiej oraz zdobienie dłoni tradycyjną henną spotkały się z dużym uznaniem ze strony widzów i gości, którzy w tym czasie odwiedzili Ośrodek Kultury.

- Pomysł był dość spontaniczny. Chcieliśmy zrobić oryginalne kinowe wydarzenie. Agata Dutkiewicz zaproponowała filmy z wytwórni filmowej Bollywood i tak od słowa do słowa udało się zorganizować hinduski wieczór – mówi Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Bollywood, to umowna nazwa indyjskiego przemysłu filmowego utworzona w latach 70. ze zbitki słów Hollywood i Bombaj. Nie ma jednoznacznego twórcy tej nazwy, bowiem do miana twórcy terminu „Bollywood” pretendują cztery osoby: Amit Khanna, Bevinda Collaco, Shobhaa De oraz H.R.F. Keating. Bez wątpienia jest to jeden z najciekawszych nurtów filmowych, który z powodzeniem opanował cały świat.

Spotkanie z kulturą Indii – zwłaszcza tą filmową odbyło się w ramach cyklu wydarzeń pn. „Marcowe podróże małe i duże w MOKiS”. Oprócz pokazu filmów dla odwiedzających przygotowano bezpłatny poczęstunek tradycyjnej hinduskiej kuchni. Przysmaki przygotował szef kuchni rodem z Indii.

- Jestem zachwycona! Przyszłyśmy z córką na film zupełnie nie mając pojęcia co to za fabuła. W trakcje seansu płakałyśmy ze wzruszenia, a zaraz potem wybuchałyśmy salwami śmiechu. To był doskonały wieczór. Fantastyczny pomysł – mówiła wyraźnie zadowolona Pani Iwona z nastoletnią córką.

 

Galeria znajduje się pod artykułem, zapraszamy do przejrzenia zdjęć.

  

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...