Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Ferie w MOKiS pełne wrażeń i atrakcji

Ponad 350 osób skorzystało z oferty zajęć w ramach ferii zimowych z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Wśród programowych propozycji znalazły się aktywności zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Dwutygodniowy program zakończono podsumowaniem podczas którego uczestnicy zajęć zaprezentowali efekty swojej pracy.

Każdego dnia od pierwszych godzin ferii już od rana można było skorzystać w Ośrodku Kultury m.in. z zajęć plastycznych, teatralnych, warsztatów gospel, zimowej pracowni plastycznej, zajęć z akademii wyobraźni dla dzieci i rodziców, zajęć muzycznych, zumby kids czy warsztatów fotograficznych. Wszystkie zajęcia prowadzone były bezpłatnie.
- Jestem bardzo zadowolona z udziału mojej córki w warsztatach gospel. Świetny pomysł! Prowadząca zajęcia Rhonda Adams z USA sprawdziła się rewelacyjnie. Przy okazji dzieciaki miały praktyczny kurs języka angielskiego – wyjaśnia mama jednej z uczestniczek warsztatów.
Podczas podsumowania prowadzonych w ferie zajęć zaprezentowano m.in. fotografie przygotowane przez uczestników warsztatów fotograficznych. Warsztaty wspólnie z MOKiS zrealizowała Myślenicka Grupa Fotograficzna MGFoto. Kurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spotkania odbywały się codziennie i poświęcone były wybranym zagadnieniom – od spraw technicznych przez makijaż do sesji zdjęciowych.
Ponadto na wspólnej wystawie zaprezentowano prace uczestników zimowej pracowni plastycznej, akademii wyobraźni oraz otwartych warsztatów plastycznych. Całość uzupełniły prezentacje teatralne dwóch grup wiekowych oraz mini recital pieśni gospel.
- Całe dwa tygodnie towarzyszyła nam wspaniała atmosfera. Bal karnawałowy pełen atrakcji z dmuchanym zamkiem, wielkimi bańkami mydlanymi i oczywiście tańce. Bajkowe seanse kinowe. Praktycznie każdy znalazł w naszej tegorocznej ofercie coś dla siebie. Staraliśmy się wszystkie te atrakcje wzbogacać o element edukacyjny i tak przy okazji warsztatów plastycznych dzieci poznały twórczość wielkich surrealistów Picasso, Miro i Dali – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...