Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Osobliwy luty 2017

 

LUTY 2017: propozycje programowe MOKiS

Ponad 350 osób skorzystało z programu Wielokulturowy styczeń w MOKiS, który Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotował specjalnie dla mieszkańców Gminy Myślenice i nie tylko. To wynik bardzo dobry. Ilość wydarzeń i ich różnorodność sprawiły, że w ofercie stycznia dosłownie każdy znalazł coś dla siebie. Teraz największa instytucja kultury w Myślenicach zaprasza na kolejny cykl pod hasłem: Osobliwy luty. Przed nami iście osobliwe wydarzenia.

 

Osobliwe spotkania

Na pierwszy rzut, bo już 7 lutego (wtorek) o godz. 18.00 kontynuacja cyklu spotkań autorskich. Zaproszenie do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu przyjął Maciej Skowronek. Dziennikarz radiowy od wielu lat związany z Radiem Kraków. Myśleniczanin z pochodzenia opowie o pracy radiowca o radiowej pasji i swoich przygodach związanych z pracą dziennikarza. Dwa tygodnie później–21 lutego (wtorek) o godz. 18.00 w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego o językowej etykiecie opowie Anna Ambroży. Polonistyka, która przez wiele lat pracował z dziećmi i młodzieżą polonijną w USA. Ukończyła także w Nowym Jorku studia z zakresu nauczania obcokrajowców języka polskiego.

 

 

Osobliwe koncerty. Edith Piaf w najdłuższej podróży.

W lutym w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu królować będą kobiece odsłony koncertowe. 11 lutego o godz. 19.00 na scenie kameralnej MOKiS usłyszymy ciekawy projekt muzyczny z pieśniami Edith Piaf w roli głównej.

 

 

- To dość osobliwy i niezwykle interesujący koncert. Pieśni królowej francuskiej muzyki zaśpiewa urodzona we Włoszech piosenkarka mieszkająca od lat w Polsce. Debora Ranieri 2013 roku wzięła udział w polskiej edycji programu "Mam Talent". Od tego czasu bierze udział wielu prestiżowych imprezach i festiwalach muzycznych na terenie Krakowa. Wokalistce towarzyszyć będzie Big Band Krak i Kwartet Smyczkowy Bonjour – wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

To jednak nie jedyna koncertowa propozycja MOKiS. 25 lutego 2017 zagra bardzo dobrze znany w Myślenicach zespół Noro Lim. Zaprezentują autorskie widowisko muzyczne pn. "W najdłuższej podróży”. W czasach, gdy coraz częściej dotarcie do drugiego, nawet bliskiego człowieka jest podróżą najdłuższą i najtrudniejszą powstał spektakl o poszukiwaniu.

- Inspirując się motywem dantejskim opowiadamy najpierw o przedzieraniu się przez piekło niezgody, rozstania i nagłej samotności, później o mozolnym brnięciu przez czyściec rozmyślań, uświadamiania sobie błędów i wysiłku naprawienia krzywd, by wreszcie dotrzeć do nieba – miejsca zrozumienia i porozumienia – wyjaśnia Ewa Aksamovic, wokalista Zespołu Noro Lim.

 

 

 

Osobliwa natura Pestki Kopczyńskiej

Luty w Galerii Sztuki Współczesnej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu upłynie pod znakiem malarstwa Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej „Pestki”. Artystka ukończyła studia w krakowskiej ASP, w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha i drzeworytu prof. Franciszka Bunscha oraz w pracowni typografii prof. Romana Banaszewskiego. Za pracę dyplomową w 1980 roku otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym, które prezentowała na ponad 70 wystawach indywidualnych i około 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 30 lat jest członkiem ZPAP.

 

 

Osobliwe kino MUZA

Program Kina Muza na luty, to także cykl osobliwych filmów. Na ekranie kinowym w Myślenicach zobaczyć będzie można m.in. ostatni film Andrzeja Wajdy Powidoki. Reżyser opowiedział historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy.

Ponadto w repertuarze kina filmy: Ciemniejsza strona Greya, La La Land czy Jackie. Pośród propozycji kinowych jest także sporo bajek i filmów dla dzieci, które w czasie Ferii zimowych mogą skorzystać z oferty MOKiS.

 

 

Osobliwe Ferie. Czyli nasz sposób na nudę.

Warsztaty, spotkania, filmy oraz atrakcje w Centrum Wodnym „Aquarius” to tylko niewielka część tego co przygotował MOKiS na ferie zimowe. Oferta jest o tyle ciekawa, że w programie przewidziano bezpłatne zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Początek już 30 stycznia 2017 roku. Wśród proponowanych aktywności znajdują się m.in. kurs fotografii dla młodzieży i dorosłych, warsztaty gospel dla młodzieży, zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży (dwie osobne grupy), warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci, zimowa pracowania artystyczna dla młodzieży i dorosłych, bal karnawałowy, zajęcia Zumba Kids, zajęcia dla rodziców i dzieci z cyklu Akademia wyobraźni.

Galeria znajduje się w załącznikach.

 

Załączniki:
Pobierz plik (AKADEMIA_WYOBRAZNI.jpg)Akademia Wyobraźni03-02-2017 09:57
Pobierz plik (foto.jpg)Fotografia03-02-2017 09:57
Pobierz plik (PLASTYKA.jpg)Plastyka03-02-2017 09:58
Pobierz plik (zimowa_pracownia.jpg)Zimowa Pracownia03-02-2017 09:58
Pobierz plik (osobliwytulty2.jpg)osobliwy luty03-02-2017 09:59

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...