Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Koncert i pokaz fotografii: Ameryka, Ameryka

Koncert i pokaz fotografii: Ameryka, Ameryka
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na koncertowo fotograficzną odsłonę cyklu spotkań pn. „Wielokulturowy styczeń w MOKiS”. Tym razem widzowie będą mogli usłyszeć zespół Dixi Band oraz obejrzeć fotografie autorstwa Klaudyny Schubert. Organizatorzy zapraszają 20 stycznia 2017 roku o godz. 19.00 na scenę kameralną Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Podczas koncertu zatytułowanego „Ameryka, Ameryka…” zespół Dixi Band zagra największe amerykańskie standardy muzyki dixielandowej oraz kilka amerykańskich kolęd. Fotografka Klaudyna Schubert zaprezentuje swoje fotografie z podróży do Stanów Zjednoczonych Ameryki.
- Udało nam się w sposób dość niezwykły trafić z datą naszego spotkania. 20 stycznia w Waszyngtonie odbędzie się inauguracja nowego prezydenta USA. Takie zrządzenie losu. My w Myślenicach o Ameryce, a w Ameryce jeden z najważniejszych dni – mówi Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.
Zespół muzyczny "DIXI BAND” założony został w 2014 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, z inicjatywy Zbigniewa Morawskiego. Ośmioosobową grupę muzyczną tworzą artyści, których łączy jedna pasja – swing. Udział w próbach i koncerty inspirują do budowania ambitnego repertuaru i podnoszenia poziomu wykonawczego. Zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów, również poza granicami kraju.
Klaudyna Schubert z fotografią związała się dość szybko, bo już w liceum chętniej spędzała czas w ciemni niż ze znajomymi na przysłowiowym piwie.
- Zostało mi to do dzisiaj jeśli nie robię zdjęć, zasypiam na imprezach. Uwielbiam jednak spotkania z ludźmi, staram się przede wszystkim pokazywać ich pasje, wierząc, że za ich pośrednictwem można wydobyć na zdjęciu prawdziwą osobowość fotografowanego. Początki mojej pracy zawodowej to organizacja, promocja i animacja wydarzeń kulturalnych oraz teatralnych, które szybko połączyłam z pracą fotografa. Na co dzień współpracuję więc z krakowskimi instytucjami kultury i teatrami. Moje hobby to jednak życie, które staram się podpatrywać i uwieczniać w reportażach – wyjaśnia Klaudyna Schubert.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...