Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Wystawa sztuki użytkowej

Dnia 23.09.br. o godz.18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy MOKiS w Myślenicach obędzie się wernisaż wystawy  JEDLICKA prezentująca twórczość artystów  związanych ze słowacką Szkołą Sztuki Użytkowej w Różomberku  to kolejna ekspozycja z cyklu Mistrz i uczeń.

 

 

Wystawa jest wynikiem trwającej od 2002r zainicjowanej przez byłego starostę powiatu Ignacego Paniaka współpracy z artystami słowackimi i Towarzystwa Przyjaciół Francji „Ziemia Myślenicka”. Organizowane w Myślenicach corocznie MWA są doskonałym sposobem na utrzymywanie i rozwój tej współpracy w obu kierunkach.

W wyniku tej współpracy już wielokrotnie odbyły się wystawy i spotkania na Słowacji m.in. w Dolnym Kubinie, na Orawskim Zamku, w Różomberku, otrzymywaliśmy również propozycje wystaw w Bratysławie, Bańskiej Bystrzycy.

Cieszymy się, że ta współpraca na polu kultury  cały czas się rozwija, że możemy zaprezentować Państwu nową wystawę słowackich artystów ,pedagogów i studentów związanych  ze Szkołą Sztuki Użytkowej w Różomberku .

Szkoda tylko że nie jest rozwijana w innych dziedzinach naszego życia społecznego, z pożytkiem dla obu stron.

Życząc sobie wzajemnie dalszej tak owocnej współpracy zapraszamy serdecznie na wernisaż.

Zobacz plakat promujący wystawę.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...