Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Spotkanie z autorką wystawy „Jezus Chrystus Król“ Marią Bieńkowską-Kopczyńską „Pestką“.

Spotkanie z autorką wystawy „Jezus Chrystus Król“ Marią Bieńkowską-Kopczyńską „Pestką“.
Spotkanie towarzyszące trwającej wystawie malarstwa zainaugurowanej podczas minionego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Myślenicach.
Artystka przez wiele lat była osobą niewierzącą, upartą, zapierającą się wiary, mówiącą, że nie uwierzy w Boga, dopóki nie doświadczy jego obecności. Doświadczyła.
O niezwykłym świadectwie opowie w rozmowie z Natalią Nowacką, na którą zapraszamy w najbliższy piątek do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.
Spotkanie uświetni występ Chóru Hura pod dyrekcją Magdaleny Starzec.
Maria Bieńkowska-Kopczyńska urodziła się w 1951 r. w Radomiu. Studiowała na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha, pracowni drzeworytu doc. Franciszka Bunscha oraz w pracowni typografii prof. Romana Banaszewskiego. W 1980 r. otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za pracę dyplomową inspirowaną poezją Bolesława Leśmiana. Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym, za które 1998 r. otrzymała nagrodę Fundacji Polska-Japonia im. Miyauchi. Swą twórczość zaprezentowała na licznych wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce, krajach europejskich i w Japonii.
................
Na wydarzenie zapraszają:
burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka
Miasto i Gmina Myślenice,
Klub Inteligencji Katolickiej,
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...