Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Turniej Interpretacji Bajki i Baśni – zaproszenie do udziału

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie - filia MOKiS, Miasto i Gmina Myślenice oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach zapraszają dzieci i młodzież do udziału w 12. edycji Rejonowego Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni. 

Ze względu na panującą pandemię  konkurs odbędzie się  w formie on-line. Do turnieju zapraszamy uczestników ze szkół podstawowych Powiatu Myślenickiego. Nagrywajcie swoje występy i przysyłajcie je do nas. Bajki i Baśnie to jeden z niezwykle ważnych elementów świata dziecka, pobudzający wyobraźnię, uruchamiający naturalną i twórczą aktywność.

Kwalifikacje do konkursu odbywają się w formie online. Formularz dostępny pod adresem http://bit.do/TIBIBGlogoczowMyslenice .Do udziału w turnieju zostaną zakwalifikowane osoby, które przyślą zarówno formularz zgłoszeniowy oraz nagranie. Termin przysłania formularza mija 10 marca 2021 r. o godz. 16:00. Termin przysłania nagrania mija 12 marca 2021 r. do godz. 16:00. Zadaniem każdego uczestnika jest przygotowanie scenicznej interpretacji wybranego utworu literackiego: bajki, baśni, legendy, utworu poetyckiego pisanego prozą lub wierszem, dostosowanego do wieku wykonawcy. Turniej jest konkursem teatralnym, w którym obok żywego słowa należy wykorzystać środki wzbogacające wyraz artystyczny występu np. ruch sceniczny, kostium, rekwizyt, elementy scenografii, muzykę, śpiew itp. – stosownie do charakteru inscenizacji. Laureaci Eliminacji Rejonowych zostaną rekomendowani do udziału Regionalnym  Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni w Kętach. Zachęcamy do udziału, niech Wasze domy i szkoły staną się wspaniałą sceną wirtualnego teatru!

Nagrania poddane będą werdyktowi profesjonalnego jury w następujących kategoriach:

- kategoria A –  klasy I-III szkoła podstawowa
- kategoria B –  klasy IV-VI szkoła podstawowa
- kategoria C – klasy VII – VIII szkoła podstawowa

Szczegółowych informacji o konkursie udziela

Grażyna Kosiba, tel. 500693675, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...