Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

XXI Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych (edycja online 2021)

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie - filia MOKiS oraz Miasto i Gmina Myślenice zapraszają na 21. edycję Przeglądu kolęd, pastorałek i piosenek zimowych. Ze względu na panującą pandemię konkurs odbędzie się w formie on-line.  Zapraszamy do prezentacji dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz po raz pierwszy wprowadzamy kategorię rodzinną.

Konkurs ma formułę otwartą, dlatego czekamy na zgłoszenia nie tylko z terenu Gminy Myślenice. Nagrywajcie swoje występy i przysyłajcie je do nas. Niech Wasze domy staną się wspaniałą muzyczną sceną.
UWAGA!!!
Kwalifikacje do konkursu odbywają się w formie online. W tym celu należy wypełnić formularz elektroniczny dostępny pod adresem:
Do udziału w konkursie zostaną zakwalifikowane osoby, które przyślą zarówno formularz zgłoszeniowy jak i nagranie. Termin przysłania formularza mija 12 stycznia 2021 r. o godz. 16:00. Termin przysłania nagrania mija 15 stycznia 2021 r. do godz. 12:00. Uczestnicy mogą przysłać wyłącznie jedno zgłoszenie kolędy, pastorałki lub piosenki o tematyce zimowej, wykonanej w języku polskim.
W Przeglądzie kolęd, pastorałek i piosenek zimowych online czekamy na nagrania wokalne solistów oraz na nagrania rodzinne. Rodziną nazywamy osoby spokrewnione, mieszkające wspólnie, czyli rodzice, dzieci, dziadkowie. W związku z pandemią koronawirusa, nie zachęcamy uczestników przeglądu do opuszczania miejsca zamieszkania. Uczestnik może wystąpić tylko w jednej kategorii: jako solista lub w kategorii rodzinnej. Kolędy, pastorałki i piosenki mogą być wykonane
z podkładem muzycznym, akompaniamentem własnym lub a’capella. Nagrania filmowe należy umieścić w serwisie www.youtube.pl, jako nagranie niepubliczne (sekcja 3 widoczność), następnie link do nagrania przesłać do organizatorów Przeglądu 15 stycznia 2021 r. do godz. 12:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Tytuł nagrania powinien być opatrzony wpisem o następującej treści: Przegląd kolęd i pastorałek online 2021, imię i nazwisko uczestnika/uczestników/tytuł utworu/kategoria
Prosimy nie wysyłać nagrań w formie załącznika do wiadomości e-mail.
W pierwszym etapie oceny nadesłane nagrania poddane będą werdyktowi profesjonalnego jury
w następujących kategoriach:
- kategoria A – klasy I-III szkoła podstawowa
- kategoria B – klasy IV-VI szkoła podstawowa
- kategoria C – klasy VII – VIII szkoła podstawowa
- kategoria D – uczniowie szkół ponadpodstawowych
- kategoria E - rodzinna
Ocenie komisji podlegać będą: interpretacja utworu, wrażliwość muzyczna, pomysłowość prezentacji, ekspresja wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne. W każdej z kategorii przewiduje się wyłonienie trzech laureatów. Decyzje komisji są nieodwołalne.
W drugim etapie oceny nagrania laureatów I miejsc w poszczególnych kategoriach zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, a następnie internauci spośród nich będą mogli przyznać nagrodę publiczności. Każdy z internautów może oddać wyłącznie jeden głos. Za ważny głos uznaje się komentarz
o treści „TAK” pod wybranym nagraniem. Warunkiem udziału w głosowaniu jest polubienie profilu Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na facebooku: https://www.facebook.com/mokismyslenice/.
Głosowanie rozpocznie się 22 stycznia o godzinie 17:00 i potrwa do 24 stycznia do godz. 20:00.
Ogłoszenie wyników Przeglądu oraz głosowania publiczności nastąpi 30 stycznia 2021 r. na facebooku MOKiS oraz WDK Głogoczów.
Wszyscy laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy uznania. Nagrody zostaną wysłane pocztą lub będą do odebrania w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu , ul Piłsudskiego 20 w godzinach otwarcia ośrodka.
Szczegółowych informacji o konkursie udziela Grażyna Kosiba, tel. 500693675, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...